Think tank: Češi nedodrželi slovo

úterý 31. leden 2012 12:31

Zkusíme malý diskusní think-tank na téma, které se nás všech dotýká? A bez urážek?

Na stránkách Týdne mě aktuálně zaujaly dva články za sebou, obě k jednomu tématu, a to včerejšímu odmítnutí připojení se Česka k tzv. fiskální unii. Níže je resumé článků a odkazy:

Češi nedodrželi slovo, komentuje Evropa Nečasovo ne

Ve francouzských médiích zazněl údiv nad rozhodnutím Česka se nyní nepřipojit k paktu pro posílení rozpočtové disciplíny v Evropské unii. Překvapení, že se Česko na pondělním summitu Evropské unie k paktu o rozpočtové kázni nepřipojilo, vyjadřuje i německý tisk. Komentáře v Británii, která se na pondělním summitu EU podle očekávání také ke smlouvě nepřidala, postoj Prahy spíše oceňují.

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/cesi-nedodrzeli-slovo-komentuje-evropa-necasovo-ne_224040.html


Schwarzenberg tvrdí, že Nečas poškozuje ČR

"Postoj ke smlouvě o fiskální unii, který zaujal premiér Petr Nečas (ODS) na pondělním summitu EU, poškozuje Českou republiku," řekl ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Ministr, který v úterý odlétá na čtyřdenní zahraniční cestu, chce situaci řešit po svém návratu.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/schwarzenberg-necas-poskozuje-cr-chce-se-ukazat-jako-veliky-borec_224035.html

A teď by mě zajímalo, co si o tom obojím myslí blogeři a čtenáři na Lidovkách.cz?

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora