Think tank: Češi ovládli žebříček neřestí

čtvrtek 10. květen 2012 11:17

Americká agentura Bloomberg zveřejnila žebříček porovnávající státy podle neřestí. Do žebříčku byla zahrnuta spotřeba alkoholu, cigaret, lehčích i tvrdších drog nebo herní závislosti. A světe div se, žebříček 57 států ovládla Česká republika. Co vy na to?

Dne 1.5. t.r. vydal časopis Týden zprávu o tom, že výše uvedená agentura Bloomberg využila poslední údaje Světové zdravotnické organizace a dalších renomovaných institucí a porovnala, kolik dospělí lidé (15 až 64 let) v jednotlivých státech průměrně spotřebují alkoholu, tabáku, drog a kolik utratí na výherních automatech. Kromě "výhry" v celkové kategorii si Česká republika prvenství vysloužila v konzumaci alkoholu a kouření marihuany.  V kouření cigaret se ČR umístila na pátém místě, v hraní automatů na dvanáctém a v užívání drog na druhém místě.

Jak vidno, Češi se ve sledovaných neřestech či zlozvycích vůbec nedrží zkrátka. Pokud by se vyspělost země hodnotila podle takovýchto aspektů, byli bychom světoví. Ale ono tomu tak asi není. Něco zřejmě u nás není v pořádku. Čím to je, že u nás tolik lidí holduje alkoholu a hulení trávy? Proč tolik kouříme a fetujeme? Něco si tím kompenzujeme nebo je to výraz našeho bonvivánského života? Jaký na to máte názor, blogeři a blogerky?

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora