Hasičské závody – Tučapy u Holešova – 1. část

středa 1. srpen 2012 07:50

V rámci místních hodů proběhly v sobotu 30. června v mé rodné obci – Tučapy u Holešova (okres Kroměříž) - hasičské závody. Dovolte mi nyní, abych Vám tuto událost přiblížil ve formě fotoreportáže.

V první části se podíváme na hlavní závod – závod družstev mužů v požárním útoku.

 01.JPG

Soutěže se účastnilo 21 mužstev z blízkého okolí i z obcí vzdálenějších (nejvzdálenějším místem snad byla obec Píšť z okresu Opava). Závody probíhaly v rámci tzv. Podhostýnské ligy a oficiálně se nazývaly O pohár starosty města Holešova. Ale dost už formalit, podívejme se na fotky.

Jako první nastoupilo ve 14 hodin odpoledne v 35 stupňovém žáru mužstvo Podhradní Lhoty zpod Hostýnských vrchů. Předvedlo solidní čas pod 20 sekund a nakonec skončilo na 6. místě.

 02.JPG

03.JPG

04.JPG

05.JPG

Ještě o chlup lepším se ukázalo po nich startující družstvo chlapů z Nové Dědiny u Kroměříže. Jejich úspěšný útok je dovedl ke třetímu místu.

 06.JPG

07.JPG

08.JPG

To domácí chlapi z Tučap se moc nepochlapili a po technických problémech skončili daleko za vítězi, v poli poražených.

 09.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

Byly však i horší případy – tři po nich startující družstva v pořadí Hlinsko pod Hostýnem, Pravčice a Roštění - neuspěly vůbec a jejich pokusy byly vyhodnoceny jako neúspěšné.

 13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG

Družstvu z Karolína od Kroměříže se útok podařil, i když jen v průměrném čase.

 23.JPG

24.JPG

To nejlepší na konec. Počkal jsem si na družstvo mužů ze Zahnašovic a dobře jsem udělal. Dvojice zahnašovických proudařů byla nejrychlejší z celého startovního pole a po závodě se oprávněně radovala z předvedeného výkonu.

 26.JPG

27.JPG

28.JPG

31.JPG

32.JPG

33.JPG

V následující části se podíváme na závody žen a starších pánů.

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora