Srážka tramvají v Ostravě aneb Vládce smog

středa 21. listopad 2012 18:41

Ostravu dneska řádně přidusil smog. A ranní dopravu z mých Výškovic navíc zkomplikovala srážka dvou tramvají. Proč neukázat pár fotek, jak to dnes ráno v ulicích moravskoslezské metropole vypadalo?

Ráno se mi vůbec nechtělo vstávat. Pohled z okna mě přesvědčil o tom, že v ulicích leží opět smog. Vtipkoval jsem s manželkou, že je venku smog a proto se budu procházet ulicemi. Netušil jsem, že to bude pravda.

01.JPG

02.JPG

Na konečné tramvaje ve Výškovicích bylo podivné ticho a prázdno. Žádné tramvaje, žádní lidé. Má tramvaj nejela a další taky ne. Mezitím se na zastávce sešli lidé. Ale žádné slovo o výluce, žádná náhradní doprava, nic. Pochopil jsem, že si musím pomoci sám a šel na pět minut vzdálenou zastávku autobusu, abych popojel po trase směrem k Vítkovicím, kde pracuji.

03.JPG

04.JPG

05.JPG

06.JPG

Autobusy naštěstí fungovaly. Svezl jsem se na uzlovou zastávku, která je i zastávka tramvají. Tam jsem zjistil, že nějaké tramvaje začaly jezdit, ale pouze jednovozové, které jezdí po boční trase do centra. Ty jely tři za sebou a byly narvané. Mou situaci ale neřešily, a tak jsem musel dalším autobusem popojet o pár zastávek dál.

07.JPG

08.JPG

09.JPG

Cestou autobusem jsem zjistil příčinu výpadku tramvají. Na křižovatce u zábřežské vodárny se srazily dvě tramvaje, jedna z nich byla vykolejena. Více se o celé události můžete dozvědět tady http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/204395-tri-nehody-rano-zastavily-ostravske-tramvaje/.

tram.jpg

Poslední a tedy třetí autobus už mě dovezl do Vítkovic. Mezitím se objevily 2 - 3 náhradní autobusy a posléze, kolem 8 hodiny ranní, už byl tramvajový provoz obnoven. Do práce jsem dorazil o čtvrt na 9, po hodině putování ostravskými ulicemi. Cesta mi tak do práce trvala o 45 minut déle než obvykle. Ale nevadí, aspoň jsem se dostatečně nadýchal zdravého ostravského smogu.

10.JPG

11.JPG

12.JPG

Pikantní na všem je, že k nehodě došlo už v 6 ráno. Více než hodinu poté jsem marně čekal na tramvaj či na náhradní spoje. Ty začaly jezdit až asi v 7:45. Co dělal ostravský dopravní podnik do té doby, to by mě fakt zajímalo. Ještě, že mám tolerantního zaměstnavatele.

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora