Po popravě

pátek 20. prosinec 2013 13:58

Dokončení předchozího povídání o předvánočním čase.

Těsně před odchodem k šéfové se v kanceláři ukázal kolega. Měl dnes dovolenou, ale objevil se tu, protože si tu zapomněl nějakou drobnost. Radan sdělil kolegovi, že si ho vyžádala šéfová. Až tak?, podivil se spolupracovník. ,Možná, že už se ani neuvidíme, když mi šéfová neprodlouží kontrakt,´pokusil se o žert Radan. ,Neblbni, v novým roce nazdar,´zasmál se kolega a odešel. Radan si trochu oddechl a přesně o půl druhé vešel do kancelářky šéfové.

V kanceláři neseděla šéfová sama, byla tam i vedoucí jiného oddělení. Radan měl zase ten nepříjemný pocit. A zakrátko ho uvedla na pravou míru i šéfová, když mu suše sdělila, že spolupráci s ním ukončuje. Radanovi jakoby spadl balvan ze srdce. Byla to sice hrozná zpráva, ale konečně nějaká jistota. Šéfová mu suše sdělila, že je sice hloubavý typ, ale jeho komunikační vlastnosti nejsou dostatečné pro práci, kterou si pro něj představuje. Že má z 50 procent komunikovat a toho že prý není schopen. Sama nabyla toho dojmu. Radan v sobě dusil vztek. Věděl však, že si stejně neodpustí to šéfové nakonec natřít. Takže když podepsal zrušení pracovního poměru ve zkušební době a zvedal se od stolu, pronesl plný sarkasmu větu,,tak vám děkuji za pěkný vánoční dárek´. Šéfová a vedoucí jiného oddělení ho pozorovaly se zkamenělými tvářemi. A přidal ještě, ,škoda, že jsme ztratili spolu tolik času, mohl jsem si hledat už dávno něco jiného´ a na závěr za sebou praštil dveřmi. Pamatoval si přitom na to, že už kdysi dávno někdo řekl, že když bude muset odejít, aspoň za sebou práskne dveřmi. Pak přišel do své kanceláře a napsal tento blog.

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora