Moravskoslezské minipivovary: Morava Frýdek-Místek

pátek 4. červenec 2014 11:05

Pokračujeme v seriálu o moravskoslezských minipivovarech. Tentokrát je na řadě jeden z těch nejnovějších - Morava ve Frýdku-Místku.

Pivovárek Morava Frýdek-Místek

logomorava.jpg 

Vzhledem k tomu, že jsem fanouškem zlínského hokejového týmu (omlouvám se tímto všem fanouškům Vítkovic a Třince), hodlal jsem spojit návštěvu místního pivovárku v podvečer dne 25. 4. 2014 se sledováním pátého utkání o titul extraligového krále mezi PSG Zlín a Kometou Brno. Pohříchu, hluk v restauračním zařízení byl tak veliký, že jsem sice viděl vše podstatné, ale neslyšel jsem z přenosu zhola nic.

01.JPG

Pivovárek Morava byste našli v sídlištní zástavbě Místku, na ulici Jiřího Trnky, v prostorách bývalé restaurace Morava. Dnes zde sídlí stejnojmenný pivovárek a zároveň restaurace Šatlava, jedna z řetězce oblíbených hospod. Pivo tu nabízí vlastní nepasterizované a nefiltrované z minipivovaru plus šatlavské pivo Lapák a nezbytný Radegast.

02.JPG

Exteriér stavby je typický socialistický realismus 80. let, interiér je však již v přívětivějším duchu. Obrovské prostory s dřevěnými stoly, s bowlingovou dráhou a kulečníkem, také s dvojími záchody (aby to návštěvníci rozlehlé restaurace neměli daleko). WC jsou zde na standardní úrovni, čisté, vadou na kráse v době naší návštěvy však bylo, že jedny pánské záchody byly mimo provoz. Kuřácké prostředí spolehlivě odvětrává fungující ventilace a svůj podíl na čistém vzduchu má i dostatečně velký prostor.

03.JPG

Dámská obsluha je zde vstřícná a milá, avšak mírně zmatená (narazili jsme na slečnu, která se zde teprve zaučovala). Předpokládáme však, že šlo o ojedinělý a dočasný problém v této oblasti.Kuchyně zde funguje od 10 do 22 hodin, v pátek a v sobotu dokonce do 23 hodin. Jídelní lístek je bohatý, zahrnuje 5 druhů polévek, české speciality i speciality podniku, minutky, steaky, ryby, saláty, dezerty i chuťovky k pivu. Z těch jsme ochutnali nakládané pivovarské tvarůžky s cibulí, které byly servírované s polníčkem a dopékaným chlebem a byly velmi chutné. Cena tohoto pokrmu činila 59 Kč, cena většiny masitých hlavních jídel se pohybuje v rozmezí 100 – 150 Kč.

04.JPG

V den naší návštěvy minipivovar nabízel 3 vlastní druhy piva značky Morava. Dvanáctistupňový nefiltrovaný světlý ležák Morava, pivo patřičně hořké se sladkým ocasem, s plnou chutí, správně vychlazené (hodnocení: ****, cena za 0,5 l: 27 Kč). Polotmavý nefiltrovaný ležák Morava 110 s jantarovou barvou a sladkou karamelovou chutí nedosahuje plnosti světlého ležáku (hodnocení: ***, cena za 0,5 l: 26 Kč). Speciálně pro tyto Velikonoce bylo uvařeno zvláštní pivo – Velikonoční speciál 130. Barva tohoto piva byla rovněž jantarová, pivo však bylo o poznání silnější a chuťově vyvážené (hodnocení: ***1/2, cena za 0,5 l: 29 Kč). Všechna nabízená piva byla správně ošetřena. Z  vlastních piv minipivovaru nám nejvíce chutnal světlý ležák.

05.JPG

Pivovárek Morava ( http://www.pivovarekmorava.cz/)  byl založen teprve v loňském roce, nicméně jeho návštěvu lze milovníkům dobrého piva doporučit. Pokud však hledáte prostory, kde by byl klid pro přátelskou rozmluvu, volte raději jiný termín, než páteční či sobotní večer.

Hodnocení

(5 hvězdiček je maximum)

pivo

prostředí

obsluha

jídlo

celkem

***1/2

****

***1/2

****1/2

****

 

Kontakt

Pivovárek Morava

Jiřího Trnky 82

738 01 Frýdek-Místek

Tel: +420 734 178 000                                

 

Restaurace Šatlava, ve které se pivo podává, má otevřeno od pondělí do neděle, v pondělí až čtvrtek od 9 do 24 hodin, v pátek od 9 do 2 hodin ranních, v sobotu od 10 do 2 hodin ranních a v neděli od 10 do 24 hodin.

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora