Moravskoslezské pivovary: Garage Ostrava

čtvrtek 10. červenec 2014 09:57

První z ostravských minipivovarů na tapetě - ten nejmladší.

Rock & Roll Garage Restaurant & music club

logo.jpg 

Prostředí restaurace, ležící spolu s rock´n´rollovým klubem Garage na konečné tramvajové linky č. 4 v bezprostřední blízkosti martinovského průmyslového areálu, je neotřelé, jak se na rockovou hospodu sluší. Vrata jako od garáže, několik modelů historických ojetých vozů přímo v restaurační místnosti, motoristické a hudební artefakty po zdech. Restaurační sál je dostatečně velký, což s fungující ventilací zajišťuje dobrou absorpci kouře. Spojení rocku, automobilů a piva evokuje svobodu, což bylo zřejmě záměrem provozovatele. K příslušenství patří kapacitně dostatečné a čisté toalety (myslí tu i na tělesně postižené). V letním období funguje u restaurace zahrádka. Posezení je v restauraci příjemné, v době konání koncertů je spojena přímo se sálem hudebního klubu. Pro koncerty, a to nejen rockové, je to osvěžovna jako stvořená.

01.JPG

02.JPG

03.JPG

Obsluha je pohotová a pořádkumilovná, možná by jí neškodilo rozdat pár úsměvů navíc. Jídelní lístek je poměrně bohatý.V době oběda zde nabízejí menu (výběr ze tří jídel po 85 Kč), dále předkrmy, hlavní jídla i speciality. Vyzkoušel jsem menu – kuřecí prso na paprice s těstovinami – a byl jsem spokojen. Jídlo chuťově obstálo a porce byla velká.

04.JPG

A co nabízené pivo? V nabídce momentálně byly 4 vlastní druhy piva značky Garážmistr. Výčepní světlý Garážmistr 100 byl poměrně hořký, mírně zakalený a chuťově vyvážený (hodnocení: ***, cena za 0,5 l: 25 Kč). Světlý ležák Garážmistr 120 byl mírně hořký, chuťově vyvážený, plný, s příjemnou barvou a zákalem (hodnocení: ****, cena za 0,5 l: 28 Kč). Polotmavý ležák Garážmistr 110 se vyznačuje jantarovým zbarvením a vzhledem bez zákalu, s chutí hořkosladkou a méně výraznou oproti hodnocenému světlému ležáku (hodnocení: ***, cena za 0,5 l: 28 Kč). Na závěr jsem ochutnal tmavý ležák Garážmistr 130, který mě příjemně překvapil na české zvyklosti vyšší hořkostí, bohatou pěnou a absencí obvyklých chuťových stop po karamelu (hodnocení: ***1/2, cena za 0,5 l: 33 Kč). Avizovaný pšeničný svrchně kvašený ležák 160 bohužel zrovna na čepu nebyl, nicméně uvedení tohoto méně obvyklého typu piva bude v minipivovaru jistě příjemným zpestřením.

05.JPG

Mimo nabízená vlastní piva zde čepují i plzeňský Prazdroj a Birell.

Minipivovar Garage v Ostravě-Martinově je zdařilý pivovarský počin. Pivo zde vaří dobré a prostředí je, zejména pro rockové či motoristické fanoušky, fantastické.

Hodnocení

(5 hvězdiček je nejvíc)

pivo

prostředí

obsluha

jídlo

celkem

***1/2

*****

****

****

****

Kontakt

Rock & Roll GARAGE

Restaurant & music club

Martinovská 3262/50

723 00 Ostrava – Martinov

Tel: +420 596 964 683                                

Restaurace, která je nedílnou součástí areálu, má otevřeno od pondělí do neděle, ve všední dny od 11 hodin, o víkendu od 12 hodin. Více informací je možno nalézt na internetových stránkách:http://www.garageclub.cz/hlavni/informace/pivovar/39/30

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora