Moravskoslezské minipivovary: Ostravice

pátek 18. červenec 2014 17:31

Ve čtvrtém pokračování našeho pivního putování zamíříme do hor. Přímo do Beskyd.

Beskydský pivovárek Ostravice

logo.png 

V loňském roce otevřený minipivovar se nachází v poněkud rozporuplném prostředí. Na jedné straně leží v atraktivní lokalitě jednoho z center turistického ruchu Beskyd, pod masívem hory Smrk. Jeho samotná poloha v areálu bývalého pneuservisu, kudy se vstupuje přes vrátnici s aktuálním prodejem zmrzliny, však může potenciálního návštěvníka odradit. Komu však nevadí vyasfaltované nádvoří mezi průmyslovými halami a podlehne vábení menší budovy s nápisem Beskydský pivovárek s předzahrádkou, může být účasten nové gastronomické atrakce zdejšího horského regionu.

01-ex.JPG

02-ex.JPG

Samotný objekt je kromě varny piva i ochutnávkovou pivnicí a výrobnou sýrových specialit. V objektu se nekouří, vnitřní prostory i venkovní zahrádka se vyznačují čistotou, totéž lze říci i o prostorných WC. Posezení je tvořeno hrubými dřevěnými lavicemi, jak se na správnou pivnici sluší. Za slunečného počasí a o víkendech je zahrádka plná, zatímco vnitřní prostory zejí prázdnotou. Pro letní sezónu by bylo dobré zahrádku zaclonit markýzami, pro které je zde již připravena dřevěná konstrukce.

04-ter.JPG

05-ter.JPG

Dámská obsluha je ochotná, rychlá a zasvěcená do nabídky, se kterou ochotně seznamuje návštěvníka.Vytkl bych jí snad jen automatické sbalení účtenky po zaplacení.Jak již bylo výše zmíněno, hospůdka je především ochutnávkovou pivnicí a k jídlu zde nabízejí pouze studenou kuchyni – utopence, škvarky a celou řadu vlastních sýrů – nakládaných, čerstvých, pařených i pomazánek. Jejich cena se pohybuje mezi 25 – 40 Kč/100 g. Kombinace piva a sýrů je lákavá, ochutnaný čerstvý sýr v česnekovém nálevu byl dobrý. Škoda jen, že hospůdka účtuje za každý krajíc chleba.

07-syr.JPG

03-menu.JPG

Na čepu pivovárku je 5 druhů vlastních nefiltrovaných a nepasterizovaných piv – ležáků i svrchně kvašených speciálů. Do první skupiny piv patří v prvé řadě Beskydský ležák 120, světlý, mírně zakalený, poměrně hořký, bez výraznějších chuťových zážitků (hodnocení: ***, cena za 0,5 l: 27 Kč). Polotmavý vídeňský ležák Zbuj 120 je hořkosladké chuti, na pozadí snad se stopou kávy, chuťově průměrný (hodnocení: ***, cena za 0,5 l: 27 Kč). Posledním hodnoceným pivem byl zástupce svrchně kvašených piv tzv. India pale ale, speciál Lissa Huera (Lysá hora) IPA 150. Toto pivo bylo světlé barvy, silné, s rafinovanou hořkosladkou chutí (hodnocení: ****1/2, cena za 0,5 l: 35 Kč). V nabídce byly dále svrchně kvašené Beskydské hořké (140, 35 Kč/0,5 l) a dámami především vyhledávaný Višňový ležák 120 (35 Kč/0,5 l). Teplota čepovaných piv i jejich ošetření bylo na dobré úrovni.

06-IPA.JPG

Královna zdejších piv - IPA Lissa Huera

Ambiciózní projekt (viz níže uvedené internetové stránky) podporovaný dostatečnou reklamou a atraktivním turistickým prostředím se zatím vyplácí – o pivovárek je, zejména mezi cyklisty, zájem. Pokud se ještě zlepší kvalita vařeného piva, Beskydský pivovárek bude mít šanci stát se prvořadým gastronomickým cílem rekreační obce Ostravice.

Hodnocení

(5 hvězdiček je maximum)

pivo

prostředí

obsluha

jídlo

celkem

***1/2

****

****

**1/2

***1/2

Kontakt

Beskydský pivovárek, s.r.o.

Ostravice 449

Tel.: 558 650 825

Hospůdka, která je nedílnou součástí areálu, má otevřeno od pondělí do neděle, vždy od 10 hodin. Zavírací doba se pohybuje mezi 21 až 24 hodinou. Více informací je možno nalézt na internetových stránkách: http://www.beskydskypivovarek.cz/

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora