Moravskoslezské minipivovary: Třinec - Karpentná

čtvrtek 31. červenec 2014 11:14

Tentokrát se na našich toulkách po Moravskoslezském kraji dostaneme kousek dál od Ostravy.

Minipivovar Třinec - Karpentná

logo.jpg 

Od roku 2009 má i průmyslové centrum Třinec své vlastní kvasnicové pivo. Nevyrábí se však dole, v žíznivém zázemí Třineckých železáren, nýbrž ve vesničce Karpentná, ležící na úpatí Beskyd, pod masívem Ostrého.

Minipivovar leží v prostředí sídlištní zástavby, která s koloritem zdejší krajiny neladí. Sídlí v prostorech bývalé kotelny, která zde sice stále funguje, ale v omezených prostorech, a tak zde zbylo místo i pro pivovárek a pivnici. Samotný areál hospody je koncipován účelně, bez vyšších nároků na design či pohodlí. Toalety jsou malé, ale čisté. Soudím, že pro poměrně omezenou kapacitu restauračního zařízení dostačují. Kromě vnitřních prostor k objektu patří i krytá zahrádka pro teplé dny a dětské hřiště pro nudící se ratolesti.

01-ex.JPG

04-piv.JPG

V době naší návštěvy, v sobotu odpoledne, zde sloužil jako výčepní a současně číšník pouze pan provozní, což se poněkud podepsalo na rychlosti obsluhy. Půllitry byly plněny rychle, muselo se však poměrně dlouho čekat na další příchod obsluhujícího.Hladový člověk, který zavítá momentálně do této hospůdky, má smůlu. Kuchyně prochází rekonstrukcí, a tak se k jídlu nic nepodává. Ledaže byste nepohrdli sýrovými tyčinkami.

Na čepu je Třinecké kvasnicové pivo. V době naší návštěvy (druhá polovina května) byly k dispozici dva ležáky vlastní produkce. Byl to tradiční spodně kvašený ležák Karpentská světlá 120, typické barvy a zákalu, bez výraznějšího řízu a hořkosti, chuťově pouze průměrný (hodnocení: **1/2, cena za 0,5 l: 26 Kč). Druhým byl Karpentský Jantar polotmavý 140, vyznačující se barvou poplatnou svému názvu, chutí plnější, příjemně hořkosladkou (hodnocení: ***1/2, cena za 0,3 l: 19 Kč). Čepovaná piva byla dobře ošetřena.

03-polo.JPG

polotmavé pivo

Pivovárek ležící poněkud stranou mimo městský či turistický ruch je tak trochu sázkou do loterie, předpokládám, že klientela je povětšinou místní. Přesto má své místo na mapě minipivovarů a přejme mu do budoucna celkovou vyšší úroveň i přízeň návštěvníků.

Hodnocení

(5 hvězdiček je nejvíc)

pivo

prostředí

obsluha

jídlo

celkem

***

***

***

-

***

Kontakt

Třinec – Karpentná 152

Provozovatel: Petr Mazur

Tel.: 721 871 469

Pivnice u pivovaru má otevřeno od pondělí do pátku od 14 do 23 hodin, v sobotu a v neděli od 10 do 23 hodin. Více informací je možno nalézt na internetových stránkách:http://www.trineckekvasnicove.cz/Pivovar/0

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora