Moravskoslezské minipivovary: Leskovec

pátek 15. srpen 2014 17:28

Pokračujeme v našem putování po minipivovarech severní Moravy a Slezska. Tentokrát zamíříme na Opavsko.

Pivovar Slezan (Leskovec)

logo.jpg 

Vísku Leskovec, místní část obce Skřipov, byste našli na Opavsku. Minipivovar Slezan pak pár kilometrů od samotného Leskovce, v lesích, v areálu bývalých kasáren. A pokud budete mít to štěstí, a podaří se vám trefit do srazu motorkářů, jako se to přihodilo mně, nebude o zábavu a vzrušení nouze.

01-ex.JPG

K objektu odbočíte z hlavní silnice ve směru šipky a intuice vás zavede na asfaltové nádvoří před areálem hospůdky. Ta je poměrně zrekonstruovaná, ostatní objekty však prostředí vyloženě hyzdí. Před hospůdkou je v letní sezóně velké kryté venkovní posezení, kterému dávají cyklisté či motorkáři přednost před vnitřními prostorami. Našel se zde i prostor pro malé pódium pro hudební vystoupení. Bohužel, vnitřní zařízení jsem vzhledem k probíhající motorkářské akci nemohl prozkoumat, tedy ani fungující WC. Když jsem se otázal, kde si mohu po konzumaci piva ulevit nyní, bylo mi odpovězeno mávnutím ruky kamsi mezi objekty naproti. Radši jsem to nezkoušel.

02-arriv.JPG

Vzhledem k probíhající akci fungoval podnik provizorně, takže malá pípa stála ve vchodu do hospody a načepované pivo si každý vzal s sebou. K jídlu bylo možno vzít zavděk dvěma druhy masových pokrmů, připravovaných u venkovního stánku. Byly to grilované klobásy (35 Kč se vším příslušenstvím) a kuřecí steaky. Pravá jídla pro motorkáře, milovníci zdravé stravy by však přišli zkrátka.

03-pred.JPG

Na čepu byly aktuálně tři druhy vlastního piva značky Slezan – spodně kvašeného piva českého typu, nefiltrovaného a nepasterizovaného. Jako první byl ochutnán Slezan 110, světlý, vyznačující se lehkostí, pitelností a nízkým obsahem kalu (hodnocení: ***1/2, cena za 0,5 l: 25 Kč). Dalším byl Slezan 130, opět světlý, vyznačující se plnou sametovou chutí a výraznějším zákalem (hodnocení: ****, cena za 0,5 l: 27 Kč). Piva byla správně načepována a ošetřena. V nabídce byl mimo ochutnané ještě Slezan 140, tmavý, o ceně 32 Kč za 0,5 l. A pro správné řidiče birell.

04-venku.JPG

Areál pivovárku se nabízí pro hromadné akce, jako byla ta, které jsem byl přítomen, či pro víkendový pobyt mimo město. Tomu odpovídá i otevírací doba, kdy je zde od pondělí do čtvrtku zavřeno, v pátek otevřeno od 18 a v sobotu a v neděli od 14 hodin. Ovšem pivo, to tu mají velmi dobré.

Hodnocení

pivo

prostředí

obsluha

jídlo

celkem

****

**

-

-

***

 

Kontakt

Leskovec - kasárna

Provozovatel: IRB Trade, s.r.o.

Tel.: 777 556 378

Více informací je možno nalézt na internetových stránkách:http://www.pivovarslezan.cz/akce.php

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora