Moravskoslezské minipivovary: Hukvaldy - Dolní Sklenov

pondělí 18. srpen 2014 18:25

S naší nabídkou pivní turistiky se tentokrát podíváme do Podbeskydí, do Janáčkových Hukvald.

Minipivovar Dolní Sklenov

logo.jpg 

Na dohled od hradu Hukvaldy, v místní části Dolní Sklenov, se v hostinci Na zastávce vaří už od roku 2003 vlastní hukvaldské pivo.

01-ex.JPG

Hostinec Na zastávce je nenápadná budova při hlavní silnici od Brušperku na Hukvaldy a jen bannery na jejích zdech hlásají, že se zde dá očekávat i něco jiného, než je klasická venkovská „čtyřka“. Uvnitř hospody vlevo je velký výčep s fotografiemi štamgastů podél stěn, kulečníkem a malým sálečkem místního fotbalového klubu. Vpravo pak jsou menší nekuřácké prostory s oddělenými boxy. V letní sezóně zejména cyklista nepohrdne posezením na rozlehlé zahradě, kde je i malý fotbalový plácek. K zahradě patří i sezónně otevřená bouda s výčepem. Toalety v hostinci jsou v pořádku.

02-int.JPG

03-int.jpg

Pokud si objednáte pivo u výčepu a jdete s ním pak ven, platíte předem a pivo si sami odnesete. V případě fungování sezónní výčepní boudy vám bude pivo bez prodlení přineseno ke stolu. Oba výčepy pracují rychle a spolehlivě.Standardně hospoda k jídlu nic nepodává, ledaže byste nepohrdli sýrovými tyčinkami či brambůrkami. V letní sezóně zde někdy funguje venkovní udírna.

04-venku.JPG

Hukvaldské kvasnicové pivo je hlavním tahákem hospody. Dlouhodobě jsou na čepu dva ležáky českého typu. Světlý ležák 120 je příjemné světlé barvy s velmi mírným zákalem, mírně hořký a lehký (hodnocení: ***1/2, cena za 0,5 l: 23 Kč). Polotmavý speciál 140 má sametově plnou chuť, poněkud výraznější zákal a větší sílu (hodnocení: ****, cena za 0,5 l: 25 Kč). Aktuálně byla na čepu (konec června) černobílá 120 medová, barvy polotmavé, chuti překvapivě silné a poměrně hořké, bez znatelné přítomnosti umělých přísad (hodnocení: ****, cena za 0,3 l: 15 Kč). Všechna čepovaná piva byla správně ošetřena.

05-12.JPG

dvanáctka

Hlavní devízou hospůdky je bezesporu výborné pivo, na které stojí za to se zastavit. Je jen škoda, že podnik rezignoval na důstojnější prostředí a na nabídku jídla. Pak by to v Dolním Sklenově nemělo chybu.

Hodnocení

pivo

prostředí

obsluha

jídlo

celkem

****

***1/2

***

-

***1/2

Kontakt

Vít Lanča

Dolní Sklenov 19

739 46 Hukvaldy

Tel.: 721 525 074

Hospoda Na zastávce má otevřeno denně od 10 do 21 až 24 hodin. Více informací je možno nalézt na internetových stránkách: http://www.pivovar-hukvaldy.cz/

 

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora