Moravskoslezské minipivovary: Bohumín - Skřečoň

pátek 29. srpen 2014 17:42

Tak tentokrát jeden pivovárek z karvinského okresu.

Skřečoňský žabák

logo.jpg 

Kdo navštíví v Bohumíně skřečoňské mokřady, může na ulici Blatná narazit na nenápadný rodinný dům s výrobnou vlastního piva značky Skřečoňský žabák. Pokud je odpoledne a náhodný pocestný se odváží zazvonit, může si s sebou odnést 1,5 litrovou PET láhev s čerstvým a vychlazeným pivním mokem. Pokud si chce dopřát stejnou značku čepovaného piva, musí navštívit restauraci Carrabba´s v Bohumíně nebo bar Rustikal v Dolní Lutyni.

01-piv.JPG

budova minipivovaru

Měl jsem tu možnost navštívit restauraci a penzion Carrabba´s v Bohumíně. Patrová budova stojí na křižovatce ulic Čs. armády a Osvoboditelů. Jde o mírně omšelý restaurant, který se snaží budit zdání něčeho víc, než čím skutečně je. Nepříliš přívětivý interiér, toalety mírně pod úrovní, letní zahrádka poloprázdná.

03-Carr.JPG

restaurace Carrabba´s

Jídelníček je poměrně bohatý, ve všední den výběr ze tří menu a ze stálého jídelního lístku. Nabídka není nijak vynalézavá, ceny masitých jídel bez příloh od 120 Kč. Ochutnány tvarůžky v bramborovém těstíčku, na kterých nebylo shledáno chuťově nic  závadného, ale ani vynikajícího. Obsluha se ukázala být nejslabším článkem podniku. S absencí úsměvu, zapomněla na objednanou tatarku a po urgenci se s ní objevila až po cca 10 minutách, kdy již byla polovina porce snězena. Vrcholem bylo, když při placení vůbec nenabídla ke kontrole účet, sdělila cifru a po zaplacení s sebou účet odnesla.

04-polo.JPG

polotmavý žabáček

Co se týče skřečoňského piva, na čepu byla pouze  Skřečoňský žabák 130 polotmavý. Tento se vyznačuje jantarovou barvou, sametovou pěnou, hořkosladkou plnou karamelovou chutí (hodnocení: ***1/2, cena za 0,5 l: 30 Kč). Nutno dodat, že za 1,5 l balení v PET láhvi zákazník zaplatí 59 Kč. Dalším aktuálně vyráběným typem piva, které se v restauraci nečepuje, je Skřečoňský žabák 110 světlý. Dle ochutnaného vzorku baleného piva jde o ležák poměrně hořký, s malou mírou zákalu (hodnocení: ***1/2, cena za 1,5 l: 53 Kč). Pivo čepované v restauraci bylo o chlup teplejší, než by zákazník čekal.

02-pet.JPG

piva v PET lahvích

Nevím, jak pivo čepují v baru Rustikal, ale restaurace Carrabba´s dělá tomuto minipivovaru medvědí službu a celkové hodnocení sráží. Pro milovníky dobrých piv doporučujeme zastavit se přímo ve Skřečoni v pivovárku na dobře ošetřené balené pivo.

Hodnocení

pivo

prostředí

obsluha

jídlo

celkem

***1/2

***

**

***

***

Kontakt

Minipivovar Skřečoňský žabák

Bohumín-Skřečoň

ul. Blatná 554

Tel.: 608 539 588

Minipivovárek má otevřeno ve všední dny od 16:30 do 18:30. Více informací je možno nalézt na internetových stránkách: http://www.skreconskyzabak.cz/index.htm

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora