Moravskoslezské minipivovary: Ostrava - Zábřeh

čtvrtek 4. září 2014 16:09

Tentokrát jeden z favoritů na korunu krále moravskoslezských minipivovarů!

Zámecký minipivovar Zábřeh

logo.jpg 

Dalším ostravským minipivovarem je od roku 2007 pivovárek umístěný v atraktivním prostředí bývalého zábřežského zámku. Ten byl v letech 2004 – 2007 rekonstruován a kromě restaurace s minipivovarem jde v první řadě o hotel. Nádvoří zámečku je v letní sezóně zaplněno hrubými dřevěnými stoly a lavicemi, v rohu se tyčí udírna, každou středu a neděli se zde promítají české filmy. Uvnitř je pak restaurace s historizujícím nábytkem a rytířskými artefakty, v podkroví pivnice opět s hrubým dřevěným nábytkem. Sociální zařízení je na vysoké úrovni. Celkově prostředí evokuje pocit starobylosti a solidnosti, hosté se zde mohou cítit velmi dobře.

01-ex.JPG

02-vs.JPG

03-dvor.JPG

Kuchyně je předností restaurantu. Jídelní lístek je přiměřeně bohatý, určený spíše pro slavnostní chvíle nebo přátelská posezení. Pravidelně se obměňuje podle ročních období, surovinami sází na malé dodavatele z okolí. Výborná je např. svíčková s karlovarským knedlíkem, z předkrmů jsme ochutnali carpaccio z červené řepy s kozím sýrem či uzené cigáro z vlastní udírny. Obojí bylo vynikající.

04-meat.JPG

Obsluha je velmi rychlá, přesná a profesionální. K úplné dokonalosti jí scházela jen neprofesionální reakce jedné z číšnic při naší druhé návštěvě, když jsme se nedopatřením dostali do prostor uzavřené společnosti.

05-pivo.JPG

V nabídce pivovaru jsou pravidelně 4 druhy piva vlastní značky Pikard.Jsou to světlý a tmavý ležák plzeňského typu, dále svrchně kvašené pšeničné pivo (dříve označováno jako ženské) a speciál, který se aktuálně mění. Světlý ležák Pikard 110 se vyznačuje malou mírou zákalu a jemnou, velmi mírně hořkou chutí (hodnocení: ***1/2, cena za 0,5 l: 39 Kč). Tmavý ležák Pikard 110 „puškvorcový“ se vyznačuje mírně nakyslou chutí se stopami přítomnosti karamelu (hodnocení: ***, cena za 0,5 l: 39 Kč). Pikard pšeničný „weizen“ 110 je svrchně kvašené pivo, typické velmi světlé barvy s výrazným zákalem. Jeho chuť je poměrně vodová (hodnocení: ***, cena za 0,4 l: 39 Kč). Aktuálním speciálem na čepu byla Pikard medová 120, další z řady oblíbených piv s medovou příchutí, ovšem tentokrát té nejvyšší kvality.Pivo barvy polotmavé, s příchutí lesního medu, které si přitom podrželo chuťové atributy piva českého typu (hodnocení: ****1/2, cena za 0,5 l: 50 Kč). Ceny piva jsou poměrně vysoké, kvalita a ošetření tohoto moku jsou však na dobré úrovni.

 06-int.JPG

Zámecký minipivovar v Ostravě-Zábřehu je důstojným stánkem gastronomické a pivní kultury a jeho návštěvu lze milovníkům kulinářských zážitků z Ostravy a okolí jen doporučit.

Hodnocení

(5 hvězdiček je maximum)

pivo

prostředí

obsluha

jídlo

celkem

***1/2

*****

****1/2

*****

****1/2

Kontakt

Zámek Zábřeh Ostrava

U Zámku 42/1

700 30 Ostrava-Zábřeh

Tel.: 777 808 299

Restaurace má otevřeno denně, otevírací doba se mění podle ročního období. Více informací je možno nalézt na internetových stránkách: http://www.zamek-zabreh.cz/

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora