Moravskoslezské minipivovary: Vratimov

čtvrtek 11. září 2014 16:38

Tentokrát na skok od Ostravy, na dohled od hutního komplexu ArcellorMittal.

Minipivovar Ve Dvoře

logo.jpg 

Jeden z nových minipivovarů v okolí Ostravy, který vaří pivo třetí sezónu, je součástí restaurantu Ve Dvoře ve Vratimově.  Oranžově omítnutou budovu tam naleznete na ulici K Sokolovně, a pokud bude teplé počasí, neváhejte a projděte venkovním koridorem mezi stolky až na zadní zahrádku. Ta leží mezi švestkou a krušpánky okolních zahrad, je částečně zastřešená a je v ní umístěna i dětská skluzavka. Pokud počasí nebude přát, poměrně útulně Vám bude i ve vnitřních prostorách restaurantu.

01-ex.JPG

02-zahr.JPG

Restaurační objekt se orientuje hlavně na jídlo. Je zde široká nabídka pizzy, dále si zde můžete dát steaky, řízky, ryby, telecí maso, speciality pro více osob i sladké poháry. Ochutnaný kuřecí salát „Červená růže“ s jemným kuřecím masem v kukuřičné krustě se zeleninou a pizza toasty byl chutný. Škoda jen, že restaurace nenabízí žádné chuťovky k pivu.

05-jidlo.JPG

Obsluha je příjemná a pohotová tak akorát. V době naší návštěvy, kdy zde bylo spíše prázdno, však měla dosti ulehčenou úlohu.

11sv.jpg

V nabídce restauračního pivovaru byly aktuálně dva druhy vlastního piva značky Brabčák, oba spodně kvašené. Světlý ležák Brabčák 110 se vykazoval bohatou pěnou, světle jantarovou barvou a plnou hořkou chutí (hodnocení: ***1/2, cena za 0,5 l: 22 Kč). Tmavý ležák Brabčák 130 čokoládový se kromě typické barvy vyznačoval jemnou chutí, kde byla patrná čokoládová příchuť, a přesto nebylo pivo přehnaně sladké (hodnocení: ***1/2, cena za 0,5 l: 25 Kč). Ceny piva jsou zde lidové, kvalita a ošetření na dobré úrovni.

 04-choco.JPG

Restaurace Ve Dvoře je jedním z podniků, které jako doplněk ke svým službám, spíše jako podporu svého podnikání, přidružily i výrobu piva. Pivo se zde však vaří dobré a na mapě minipivovarů tento počin nelze přehlédnout.

Hodnocení

pivo

prostředí

obsluha

jídlo

celkem

***1/2

***1/2

****

****

***1/2

Kontakt

Hostinec Ve Dvoře

K Sokolovně 135

739 32 Vratimov

Tel.: 774 647 474

Restaurace má otevřeno denně, v neděli až ve čtvrtek od 11 do 22, v pátek a v sobotu od 11 do 23 hodin. Více informací je možno nalézt na internetových stránkách: http://restaurace-pizzerie-kavarna.com/hostinec_ve_dvore/

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora