Moravskoslezské minipivovary: Rohov

pátek 10. říjen 2014 10:31

Tentokrát zamíříme na sever, až ke hranici s Polskem.

Minipivovar Rohov

logo.jpg 

Ve hlučínském výběžku, blízko polské hranice, ale nikoli na konci světa (jak mi sdělil jeden místní štamgast) se ve vesničce Rohov nachází hospoda a minipivovar U Komárků, kde vaří od roku 2010 vlastní pivo značky Rohan.

1-ex.JPG

Hostinec leží uprostřed vsi v zatáčce a může se pochlubit upravenou fasádou s výrazným emblémem. Žlutá barva budovy evokuje chuť k jídlu a pití, kteréžto potřeby následně zdejší hostinec naplňuje. Celý areál je příjemně venkovský, s krytým nádvořím a spoustou vesnických artefaktů. Hostinec zahrnuje velký vnitřní sál s výčepem (poněkud tmavý), pro letní období pak krytou zahrádku. Sociální zařízení je na dobré úrovni.

2-int.JPG

3-int.JPG

Dámská obsluha je vstřícná a pohotová a v období víkendové špičky obsluhuje i na zahrádce, i když ta je deklarovaná jako bez obsluhy. Škoda jen, že platit se musí tak jako tak u výčepu. Aktuálně byly v nabídce kuchyně krůtí speciality – guláš a steak. Steak za 125 Kč byl velký a chutný, se servírovanou zeleninou a chlebem byl výborný. Kdo má chuť na speciality pečené v peci, musí si jídlo v restauraci předem objednat.

5-meal.JPG

V minipivovaru se vaří klasické nepasterizované pivo spodně kvašené. Dlouhodobě jsou na čepu dva ležáky. Rohan světlý ležák 110 je příjemně hořký, lehký, dobře pitelný (hodnocení: ***1/2, cena za 0,5 l: 23 Kč). Rohan polotmavý speciál 130 o jantarové barvě a poměrně hořké chuti se nejevil jako příliš výrazný (hodnocení: ***, cena za 0,5 l: 26 Kč). Čepovaná piva byla správně ošetřena.

6-polot.JPG

4-tac.JPG

Hospůdka s minipivovarem v Rohově je příjemným zpestřením pro turisty, kteří při svých toulkách Hlučínskem zavítají až na polské pomezí. Protože se o podniku již dověděli mnozí cyklisté, bývá zde o víkendech poměrně plno. Zaslouženě.

Hodnocení

pivo

prostředí

obsluha

jídlo

celkem

***1/2

****

****

***1/2

****

Kontakt

Hospoda a minipivovar U Komárků

Slezská 86

747 25 Rohov

Tel.: 553 761 087

Hostinec má otevřeno denně, v pondělí až v pátek od 15 do 22 hodin, v sobotu a v neděli od 10 do 23, resp. 22 hodin. Více informací je možno nalézt na internetových stránkách: http://www.ukomarku.cz/hlavni-strana/

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora