Renda na prahu zahrady Eden - 1. část

pondělí 13. říjen 2014 16:00

Čtení nikoli pro slečinky

Náhled do duše dnešního zahradníka

Jaká je představa dnešních mladých žen a slečen o osobě zahradníka? Pořád je to ten mladý urostlý a sličný zahradník v podobě krále Miroslava z Pyšné princezny, který naučil květinu zpívat? Který rozněžní každou dívčí duši a má porozumění a cit pro krásu a ušlechtilost květin a žen? No nevím, ostravský Renda se setkal s něčím jiným. Na přelomu září a října Renda brigádničil v jedné zahradnické firmě na periferii třistatisícové moravskoslezské metropole. Představoval si práci někde na záhonech, s květinami či plodinami, spíše se vrtat v hlíně. Bylo to však jinak. Ukázalo se, že jde o čistě mužskou firmu se zaměstnanci mezi 20 až 30 lety, které šéfují tvrdou rukou pánové Šťáva a Ušatý. Nešlechtí květiny či vzácné dřeviny, ale kácí stromy, sekají trávníky, pokládají kameny nebo zavlažovací systémy. Každý z nich to umí až s desítkou nejrůznějších strojů, které rachotí a smrdí. Nic pro jemné slečinky. Jsou většinou neoholení, mohou pokuřovat trávu (vždyť jsou to zahradníci), mačkají své vymazlené dotykové mobily a všichni do jednoho poslouchají rádio Helax. A pomlouvají své mistry a kolegy.

Jak je to s jejich vztahem k něžnému pohlaví? To odkryly chvíle pauz, kdy se zapředly rozhovory i na toto téma. Jak Renda zjistil, ve firmě jsou zaměstnáni kromě pár ženatých usazených mužů hlavně svobodní. Mladí nadržení samečci, zkušení alfa samci na vedoucích pozicích i ti, kteří o sexu jen mluví. Z řečí některých vyplynulo, že sex a myšlenky na něj tvoří 60 až 70% jejich životů či aspoň myšlení. Sotva vidí nějakou mladší a pohlednější ženu, už komentují, mlaskají či masturbují obouruč, jak prohlásil Zbynda.

V úterý jezdil Renda s takovou partičkou po různých zahradách v kraji. Prováděli vesměs sečení a vertikutaci. Co je to vertikutace? Zjednodušeně prořezávání trávníku, které se používá na odstranění zplstnatělých zbytků trávy a zároveň na prořezání vrchní vrstvy půdy. Tím se zlepší příjem vzduchu, živin i vláhy a díky tomu probíhá hlubší a bohatší prokořenění trav. Zároveň dochází i k přesekání travních výběžků, čímž se podpoří tvorba nových výhonků a trávník se tak zmlazuje. Na Rendu zbylo hrabání. Aspoň se v tom řádně zdokonalil. Zatímco pracoval nebo odpočíval při přejezdu mezi štacemi, poslouchal, co si mladí povídají. Ne, to neznamená, že by byl nějaký šmírák. To prostě nešlo přeslechnout. Mladí nadržení samečci ve věku kolem dvaceti spolu mluvili jen o ženských, vzájemně si slibovali a dohazovali holky, domlouvali sex ve třech a za jízdy autem si na mobilu ukazovali kočky ze seznamek na internetu. Shodli se na tom, že na nějaké té vadě na kráse nezáleží. Že jde jen o to pohlavní ústrojí a o to si zasouložit. Řidič a mistr v jedné osobě - starý alfa samec Diviš - se jen smál pod vousy. Věděl, že stejně nakonec on slízne smetanu ve formě nějaké starší zkušené zákaznice. Pro vás, mladé dívky a ženy, které stále věříte na čistou lásku: většině mužů, a zahradníkům zvlášť, nejde o nic jiného, než jen o to jedno. Vzdejte se svých iluzí. A křesťan Renda si uvědomil, že tam, kde vládnou hormony, tam je každé evangelium krátké.

Jak byl na tom Renda v jejich věku? Podobně, přátelé. Dychtil po krásných spolužačkách a dívkách na základní, střední i na kolejích. Jenže byl stydlivý a dívky pro něj byly dlouho nedostupné. Když uvěřil v Boha a hledal mezi věřícími, pak tím víc, protože křesťanky měly navíc nároky, jaké normální ženy nemají. Jak by mohl na křesťanském pobytu před dvaceti lety veřejně přiznat, že si myslí, že nejlepší věc na světě není modlitba na kolenou, ale sex a místo naivních křesťanských folkových odrhovaček miluje helloweenovské I Want Out? Bylo těžké hledat mezi ženami, pro které je sukně tabu a v plavkách se ukážou jen tomu chlapci, se kterým je svatba na spadnutí. Když teď viděl nadržené české mladé muže, jak šílí po svých emancipovaných vrstevnicích, tím více chápal o mnoho divočejší muslimské džihádisty, mladíky, pro které jsou ženy kvůli mnohoženství nedostupné a z přetlaku hormonů, touhy po desítkách panen v ráji a nemožnosti si pomoci jinak, vraždí a znásilňují. Vpravdě je už Levanta ztracená!

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora