Moravskoslezské minipivovary: Kohutka

čtvrtek 23. říjen 2014 12:29

Tentokrát se porozhlédneme do kraje z úbočí Moravskoslezských Beskyd.

Minipivovar Kohutka Vyšní Lhoty

logo.jpg 

Hospoda Kohutka se nachází v osadě Kamenité na okraji beskydské obce Vyšní Lhoty pod význačným turistickým vrcholem Prašivou. Zatímco restaurační zařízení zde stojí odpradávna, vlastní pivo tu vaří teprve od roku 2013. Vzhledem k názvu hospody jej nazvali příznačně – Kohut. Hospůdka leží na turisticky přitažlivém místě na úbočí hor, při červené turistické značce, v nadmořské výšce 480 m. Z terasy je odtud pěkný výhled na Frýdecko-Místecko, který poněkud kazí blízká továrna korejského výrobce aut.

01-ex.JPG

Hospoda nabízí příjemné posezení ve výčepu, na kryté terase před budovou i na letní terase s výhledem za budovou. K dispozici je salónek pro soukromé akce. Místnosti i sociální zařízení se vyznačují střídmostí a čistotou.

02.JPG

Obsluha restauračního zařízení byla kolísavá. Objednat si musíte u výčepu, rychlost obsluhy je dostatečná, ovšem v případě pánské obsluhy vlídný úsměv či odpověď na slůvko ,děkuji´ nečekejte. Dámská obsluha byla o stupeň příjemnější.

03-int.JPG

Jídelníček je silnější stránkou restaurace. Nabízejí zde menu, polévky, klasickou českou hospodskou nabídku, ale třeba i různá rizota, fazolové variace či palačinky. Kromě klasického jídelního lístku měli aktuálně v nabídce i pečené kachní stehno s červeným zelím a karlovarským knedlíkem. Porce byla slušná a kvalitě jídla se nedalo nic vytknout, jen konečná cena 160 Kč nebyla nikde předem deklarovaná a návštěvníka může vzhledem k tomu, že jídlo bylo na tabuli zařazeno jako menu, zaskočit (80%).

05-meat.JPG

V nabídce minipivovaru byly aktuálně 3 druhy vlastního piva značky Kohut. Kohut světlý ležák 120 se vyznačoval mírným zákalem a hořkou, průměrnou chutí (hodnocení: ***, cena za 0,5 l: 26 Kč). Kohut polotmavý ležák 130 se vyznačoval očekávanou barvou, ovšem trošku vyšší teplotou, poměrně hořkou, ale nevýraznou chutí (hodnocení: ***, cena za 0,5 l: 29 Kč). Kohut světlý výčepní 100 jsem z nabídky vynechal (cena za 0,5 l: 23 Kč).

 06-hosti.JPG

Hospůdka Kohutka pod Prašivou v příjemném podhorském prostředí je ideální zastávkou pro žíznivé či hladové turisty. Výbornou polohu zařízení by do budoucna mohla podpořit vyšší kvalita zde vyráběného a čepovaného piva, která zatím mírně pokulhává.

Hodnocení

(5 hvězdiček je maximum)

pivo

prostředí

obsluha

jídlo

celkem

***

****

***

****

***1/2

Kontakt

Minipivovar Kohutka

Vyšní Lhoty 197

Tel.: 739 300 850

Otevřeno je denně od 10 do 22 hodin. Více informací je možno nalézt na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Restaurace-A-Pivovar-Kohutka/147174862115099

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora