Moravskoslezské minipivovary: Karviná

pátek 31. říjen 2014 11:14

V Karviné v současnosti existují tři minipivovary! Podíváme se do toho služebně nejstaršího.

Karvinský pivovar Larische

logo.png 

V Karviné, v místní části Ráj, směrem na polskou hranici, stojí už přes 100 let hostinec Ovečka. Kdysi se jmenoval „U zastávky“, ale když se stalo zvykem, že místní hospodský svolával horníky, jdoucí z práce, slovy, „Pojďte, vy moje ovečky!“, začalo se pivnici říkat Ovečka, a tak tomu již zůstalo. Pro milovníky piva je zde dobrá zpráva, že od roku 2013 zde funguje také vlastní minipivovar.

02-ex.JPG

Budova hostince je nenápadná, přízemní, žlutě natřená budova při silnici. Disponuje však dostatečně velkými vnitřními prostorami, z nichž v centrální, s výčepem, zařízené vkusným dřevěným nábytkem, se nachází na očích hostům varna piva. V místnostech není zakouřeno, v restauraci je možno se připojit k internetu prostřednictvím wifi. Objekt zahrnuje i venkovní posezení, od pivnice je oddělena místnost restaurace. Zajímavým nápadem je na zdi pivnice umístěný monitor s nabídkou podniku, včetně podrobné ilustrace výroby místního piva.

03-pivn.JPG

04-vycep.JPG

Obsluha je uctivá, pohotová a přesná. Vytknout je možno jen okamžitou zapomnětlivost při objednávce jídla.

05-varna.JPG

Kuchyně nabízí bohatou nabídku chuťovek k pivu, bohatý jídelní lístek, přes týden menu s výběrem ze tří jídel. Ceny jsou mírně vyšší. Konzumované svíčkové s domácí šlehačkou a houskovým a karlovarským knedlíkem se nedalo nic vytknout, kromě ceny – 155 Kč.

08-jidlo.JPG

V nabídcepivovaru jsou pravidelně 3 druhy vlastního nefiltrovaného a nepasterizovaného piva značky Larische. Larische 120 - světlý spodně kvašený ležák - přinesl vyváženost hořkosti a chuti (hodnocení: ***1/2, cena za 0,5 l: 26 Kč). Larische 130 - polotmavý speciál vídeňského typu zpočátku překvapil výraznou karamelovou chutí, která se později ustálila do přijatelného zážitku (hodnocení: ***1/2, cena za 0,3 l: 19 Kč). Aktuální speciál - Larische 120 medové pivo - bylo výrazné a přesto dobře sladěné hořkosladké chuti (hodnocení: ****, cena za 0,3 l: 16 Kč). V nabídce minipivovaru je kromě ochutnaných stabilně i světlý ležák Larische 110. Ceny piva jsou na příznivé úrovni, správné je i jejich ošetření.

07-pivo.JPG

09-ovce.JPG

Hostinec Ovečka s minipivovarem Larische byl pro mne velmi příjemným překvapením při mých toulkách po moravskoslezských minipivovarech. Rozhodně doporučuji!

Hodnocení

(5 hvězdiček je maximum)

pivo

prostředí

obsluha

jídlo

celkem

***1/2

****1/2

****1/2

****1/2

****1/2

Kontakt

Restaurace Ovečka

Polská 117/8

734 01 Karviná-Ráj

Tel.: 723 933 108

Hostinec má otevřeno denně, od 11:00 do 22:00 až 23:00. Více informací je možno nalézt na internetových stránkách: http://www.restauraceovecka.cz/

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Roman Nedbal

Chci psát o tom, co mě ťukne do čela a o čem si myslím, že stojí za to přemýšlet.

Osoba konzervativní a životem různě poznamenaná, která i přes vědomí někoho vyššího nad námi je stále nespokojena se světem vezdejším.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora